Get Adobe Flash player

Nostradamus: Utopíme vás v krvi

Záběry bez jakéhokoliv soucitu provedené brutální „veřejné“ popravy amerického novináře odvysílala všechna světová média. Detaily hrůzného aktu, který tento měsíc spáchali bojovníci Islámského státu, se naštěstí objevily jen na internetu. Může nebývalé násilí na celém světě, kterého jsme v poslední době svědky, přerůst v celosvětový válečný konflikt?
Kvůli současnému dění na Ukrajině, v Izraeli či arabském světě se lidé obávají, že brzy může vypuknout celosvětový válečný konflikt. Třetí světovou válku ale zmiňuje už francouzský prorok Nostradamus.

Zanechal za sebou dědictví, které dráždí milovníky záhad i obyčejné lidi. Interpretovat jeho proroctví je ale dnes velmi obtížné. Není uměním jeho odkaz přečíst, ale správě vyložit.
V textech lze podle „nostradamalogů“ nalézt slova o začátku 3. světové války. Proslulý Francouzský lékař prý říká, že obrovský konflikt začne kvůli náboženství. Dojde k zápasu mezi kulturami, proti sobě budou stát dvě víry a jediný Bůh nad nimi.  
Nebývalá krutost
Islámský stát v Iráku a Levantě je radikální organizace původem z Iráku. Na území, které dobyla, vyhlásila samostatný teritorium stejného jména, který se rozprostírá na částech území Iráku a Sýrie. Jeho stoupenci vyhlásili tento stát za kalifát, který má být náboženskou autoritou nad muslimy celého světa.
Hnutí je známé svou přísnou interpretací islámu a islámského práva šaríja a je nechvalně proslulé násilím páchaným na obyvatelstvu, které je zaměřené hlavně na všechny, kteří vyznávají jiná náboženství než sunnitský islám. Původně bylo napojené na teroristickou organizaci Al-Káida, ale odepřelo jí poslušnost.
Letos v srpnu dobyli bojovníci Islámského státu irácké město Sindžár obývané náboženskou menšinou jezídů. Výsledkem byl útěk obyvatel z města, v němž islamisté během útoku zabili nejméně 500 z nich a některé i pohřbili zaživa, zajali také stovky žen, které drží jako otrokyně.
Já Nostradamus
„Před přelomem 20. a 21. století islám válku proti světu povede. Na rtech mír bude mít, v žilách však mu smrt koluje. Zástupy věřících nebudou schopny bránit se a hlupáci ti po jejich kultu spravedlivém toužit budou.
„Svatou válku Arabové povedou všude ve jménu Alláha. Vyčkávat budou, co na jihu díti se bude, neboť jejich víra a čest ve velkém ohrožení jest“.
Prorokova slova znějí v této době až příliš pravdivě. Mnohé z nás při četbě tohoto textu mrazí v zádech, když si uvědomíme tu přemíru násilí, kterého jsme v poslední době svědky.
„Století staré ještě nekončí, roků jak prstů jedné ruky chybí. V tu dobu šířiti se bude islám. Přijde s cílem podrobiti si křesťany za urážky jejich a nenávist. Jen hlupáci toužiti budou po jejich svaté říši. Nic však dobrého se z toho neurodí pro žádné strany, svět bude sycen krví, ničením a násilím.
Třetí světová válka?
Nastane tedy konflikt, který způsobí celoplanetární katastrofu? Nejen postup bojovníků islámského státu v Iráku, ale i občanská válka na východní Ukrajině, která tam pustoší kvetoucí města a obrací je v trosky, vzbuzuje velké obavy.
Výmluvné je stanovisko vedení Unie českých spisovatelů k probíhajícím válečným agresím ve světě.
Ti s krajním znepokojením sledují, jak jsou cynicky a brutálně potlačována elementární lidská práva. Raketové, letecké, dělostřelecké a jiné útoky na hustě osídlené oblasti, jakými jsou Gaza, nebo Doněck či Luhansk, perla Donbasu, obrácené v ruiny s rozesetými dětskými hračkami a mrtvolami narychlo pokrytými plachtami, mezi nimiž procházejí ti ještě živí. Fosforové bomby, dokonce i balistické rakety, se mají stát a stávají nástrojem masového zabíjení a gigantické devastace. Jako by se objevil sám Satan a vyzýval do boje za vítězství zla.
Změní se tedy svět ve válečnou arénu? Kdo ví.
(tot)